musiq
 

DAVE ABBRUZZESE

 
Brak zdjęcia
NAZWA
Dave Abbruzzese
URODZONY
Stamford, USA, 17 Maja 1968
CZŁONEK
INSTRUMENTY
Bebny
GATUNEK
ID WYKONAWCY
12761
BIOGRAFIA
 
Dave dorastał w Texasie tłukąc w kartony w garażu swojego ojca. Bardzo szybko został wyrzucony ze szkoły średniej, dzięki czemu bardziej mógł się skupić na graniu.
W międzyczasie wraz ze swoimi najlepszymi kumplami założył zespół zwany Dr. Tongue. Pewnego dnia w 1991 r. Dave ...
 
WYDAWNICTWA
 
 
WASZYM ZDANIEM
3 komentarze
Autor:
revolution [2011-07-16] Dave - złote czasy Pearl Jam... po jego odejściu zespół już nigdy nie był ten sam. Mam cichą nadzieję, że teraz po reaktywacji Soundgarden Matt wróci do nich na stałe, a PJ znajdzie sobie nowego perkusiste. Byłoby świetnie gdyby to był Dave choć przypuszczam, że to mało prawdopodobne...
Grunges [2006-11-05] To jest najlepszy perkusista jakiego widziałem, oczywiście specjalizujący się w pewnym typie (czytaj: klimacie) grania. Wielkie ukłony dla jego gry.
maj [2005-05-05] Dla mnie Dave Abruzzese jest mega autorytetem muzycznym i jednym z najbardziej ulubionych perkusistów. Za jego kadencji w Pearl Jam zespół ten przeżywał swój najlepszy okres. Muzyka była żywiołowa i miała przesłanie (emocje). Od czasu zmiany perkusisty najpierw na Jacka Ironsa, a potem na Matta Camerona dla mnie Pearl Jam przestało istnieć.
 
 
 
musiq.pl
 © 2003-2008   Zastrzeżenia Prawne   Linki