musiq
 

CESARE PUGNI

 
Brak zdjęcia
NAZWA
Cesare Pugni
URODZONY
31 Maja 1802
ZMARŁ
26 Stycznia 1870
GATUNEK
ID WYKONAWCY
6033
BIOGRAFIA
 
Urodził sie w Genui, zmarł w St.Petersburgu. Pierwszy balet skomponował dla Teatru "La Scala" w Mediolanie, jednak nie sam, ale wspólnie z innymi kompozytorami. Balet ma tytuł "Il castello di Kenilworth". Było to w roku 1823. Pracował w Paryżu, Londynie, Berlinie. Od roku 1851 jako ...
 
WYDAWNICTWA
 
 
WASZYM ZDANIEM
2 komentarze
Autor:
Pała [2007-01-27] Może i jest dobrym kompozytorem muzyki ogólnie. Np jego symfonie nie są takie złe, trochę w stylu Haydna... Ale jako kompozytor muzyki baletowej jest wg mnie do niczego. Jak można skomponować coś dobrego w 10 dni?!?! Poza tym te jego "zapożyczenia" od innych kompozytorów... Wiadomo, że kiedyś to było trochę jak podkreślenie wartości cudzego dziełą, ale bez przesady! Nie w każdym utworze!
Dana Kalicinska [2005-05-27] Wspanialy komponista muzyki baletowej XIX-wieku!! Klasyka i absolutnie mus w repertuarze kazdej baleriny. Na jego baletach choreografowanych w duzej czesci przez slynnego choreografa XIX wieku, Mariusza Petipe,powstawala swietnosc i slawa Teatru Maryjskiego(pozniej "Krov")w St.Petersburgu.
Sama tanczylam wiele jego utworow i obecnie przekazuje je nastepnym generacjom. Polecam nie tylko tancerzom,ale takze wszyskim milosnikom dobrej muzyki baletowej.
 
 
 
musiq.pl
 © 2003-2008   Zastrzeżenia Prawne   Linki