musiq
 

GEORGE HARRISON - komentarze

1-7 z 7 komentarzy
Autor:
woolrich outlet [2013-11-12] George Harrison - płyty, biografia, muzyka w MUSIQ.PL edrkhgnwoolrich outlet
woolrich outlet http: //www. prosvi. it/w/index. asp
Marian Oklusz [2007-08-19] Muzyka Harrisona jest specyficzna, może przypaść do gustu lub nie, lecz na pewno pozostaje muzyką oryginalną, charakterystyczną i nietypową- zarówno na polu rocka jak i popu. Paradoksalnie: oto ex-Beatle, o ktorym można powiedzieć, że był twórcą undergroundowym, przecież mało kto zna jego solową twórczość poza nieśmiertelnymi \"My Sweet Lord\" i \"Got My mind set on you\", co nie znaczy, że nie jest interesująca. To miłe uczucie odkrywać twórczość człowieka znanym jako członek najsłynniejszego zespołu wszechczasów. Warto się zapoznać z nią.
Mam tylko kilka uwag co do zamieszczonej historii:
1. \"Here comes the Moon\" nie było płytą, lecz piosenką z albumy \"George Harrison\"
2. George nigdy nie został postrzelony, jedyny zamach na niego o którym autor pisze został dokonany za pomocą noża;
3. O nowotworze krtani wiedziano na długo przed napadem i wszelkie kolejne nowotwory płuc i mózgu były przerzutami, które doprowadziły do smierci. Ostrożny bym był z obwinianiem lekarza o spowodowanie śmierci.
Elżbieta Busz [2005-12-07] GEORGE HARRISON przyszedł na świat w lutym 1943 roku. Do zespołu trafił dzięki Paulowi, mimo początkowych problemów zwiazanych z jego młodym wyglądem. George jako najmłodszy z Beatlesów znał najwięcej akordów i z całej trójki grającej na gitarach, to on miał największy talent. Początkowo nie był autorem śpiewanych przez siebie piosenek ( "Do You Want To Know A Secret" ), tak jak Ringo dostawał po jednej na każdy album. Później jednak Harrison, sam zaczął tworzyć ( ''Taxman'', ''While My Guitar Gently Weeps'', ''Here Comes Sun''). 21 I 1966 roku ożenił się z Pattie Boyd, aktorką i modelką. Po rozpadzie zespołu Goerge zajął się solową karierą i to właśnie jego piosenka ''My Sweet Lord'', jako pierwsza zajęła najwyższe miejsce na listach przebojów, spośród pozostałych ex-beatlesów. Został właścicielem wytwórni płytowej i nagrał serię solowych przebojów oraz od czasu do czasu występował na koncertach dobroczynnych ( Love Aid, Bangladesh ). We IX 1978 roku, pobrał się z meksykanką Olivią Trinidad Arias, z którą spędził resztę swego życia.Uznawany za najbardziej niedocenianego artystę. Instrumentalista, zafascynowany muzyką hinduską. Zmarł 29 XI 2001 roku na raka.
Kacha [2005-03-23] Był niedoceniany, aczkolwiek niezastapiony. Bez niego Beatlesi nie byliby Beatlesami...
Lobo [2005-01-15] Hej Wam, którzy storzyliście tę stronę.
Dla mnie George był, jest i zawsze bedzie wspaniałym, wyjątkowym artystą. Ale przegladajac wasza strone widze kilka powaznych niescisłości. Jako wielki fan The Beatles i George pragne was poinformowac, ze George urodzil sie 24 a nie 25 lutego 1943r.
Ponadto warto dla pamieci George'a(wypadałoby) w rubryce instrumenty dopisac sitar i ukulele z ktorymi był tak bardzo związany.
Avatar [2004-11-05] Był i wciąż jest... Tacy jak On nie umierają...
Tomek Głodek [2004-04-24] Był najbardziej uduchowiony z całej czwórki
 
 
 
musiq.pl
 © 2003-2008   Zastrzeżenia Prawne   Linki